فیلم Alex & Emma 2003 چگونه یک کارگردان خوب، خراب کاری می کند؟

فیلم Alex & Emma 2003 چگونه یک کارگردان خوب، خراب کاری می کند!

فیلم Alex & Emma 2003

فیلم Alex & Emma 2003: 

۱ ستاره

نقد کلی فیلم Alex & Emma 2003:

شاید بیشتر مورد پسند آدم های خیلی رمانتیک باشه! شاید هم صرفا یک فیلم تاریخ گذشته است و دیگه واسه دیده شدنش دیر شده! قالب کلیشه ای کل فیلم های کمدی رمانتیک را داره! مقداری داستان همراه کمدی، آشنایی و رمانتیک، جدایی و کمی درام و بعد دوباره قند و عسل!

فیلم Alex & Emma یا همون الکس و اما، حرف خاصی نداره، صرفا راجب عشق و احساس صحبت میکنه! و دو راهی میان احساس به چیزی که واقعا میخوایم، و احساس به چیزی که فکر می کنیم لازم داریم! موضوع از این جهت بد نیست! ولی متاسفانه خیلی زیاد حرف رد و بدل میشه و خیلی روی داستان کار نشده! فیلم برداری ها هم اصلا خوب نیست چون خیلی موقع عوض کردن دوربین در یک صحنه، تفاوت های فاحشی دیده میشد! که مشخص می کرد صحنه ها در ادامه ی یکدیگر نیستند و جداگانه فیلم برداری شدند.

روی شخصیت ها هم زیاد کار نکرده بود و همینطور جو سازی خوبی هم نمی کرد! ولی معمولا این سبک فیلم ها از همون ابتدا به بیننده اعلام می کنند که با یک داستان و فیلم ساده سر و کار داریم! میشه پای اینطور فیلم ها شام بخورید و یا آخر شب ببینید و آروم آروم به خواب برید.

چگونه یک کارگردان خوب، خراب کاری می کند؟

این فیلم تنها مفهومی که داره این هست: گاهی کارگردان هایی که در سابقه ی خود فیلم های خوب هم دارند! می توانند به معنای واقعی کلمه حرفه ی خود را خراب کنند! راب رینر Rob Reiner کارگردان فیلم های خوبی مثل فهرست آرزوها The Bucket List، چند مرد خوب A Few Good Men، تلنگر Flipped و… است؛ که این فیلم را کارگردانی کرده است! البته تاثیر عمیق نویسندگی و داستان بر فیلم را نباید نادیده گرفت!

به هر حال بعید بود یک سال بعد از این فیلم، نویسنده اش، فیلمنامه فیلم زیبای نوت بوک The Notebook را بنویسه!

نکته: اگه میخواهید در یک کاری موفق بشید! از روابط احساسی با همکار جدا خودداری فرمایید!

توصیه: فیلم های خیلی بهتری برای دیدن هست. مگر اینکه مجبور باشید همین را ببینید! مثلا همسرتون از دوستانش شنیده باشه واقعا فیلم عالی هست و مدام اصرار کنه و اصلا توجهی نکنه که شما یک بیننده حرفه ای فیلم هستید! صرفا چون دوستاش گفتن!

توصیه می کنم نبینید!
  • یک سوال: به نظر شما علت اینکه گاهی هنرمند خوب، گند می زند، چیست؟

 

جلب توجه

نکرد چون کاملا قابل پیشبینی بود!

موضوع و محتوا

من چون احساسات واسم قابل تحسین هست، به موضوعات احساسی اکثرا ستاره میدم!

فیلمنامه

نه به دلم چنگ نزد! ولی قرار نیست به فیلمنامه های احساسی هم ستاره بدم! قطعا نحوه بیان موضوع خیلی تاثیر داره که این فیلم  خراب کرده بود

موسیقی

نداشت موسیقی وقتی زیباست که تا مدت ها فراموشتون نشه!

صحنه پردازی

فقط داخل یک خونه ی خرابه بود!

فیلمبرداری

چنگی به قلوه نمیزد!

شخصیت

نداشت

بازیگران

مصنوعی

کارگردانی

سرخوش! شایدم یه چیزی زده بود!

پایان عالی

مورد انتظار!

مای ویو

matin

matin

A goal should scare you a little, and excite you A LOT! Joe Vitale اگر نظرات متفاوتی داریم.. به دل نگیرید! نظرات خودتون را بیان کنید. تا فرق موضوعات عمیق، باهر چیز پست، مشخص میشه.

مطالب مرتبط

۴ دیدگاه‌

  1. گفت:

    دیدن فیلم در نهایت یا باید یه احساسی تو آدم بوجود بیاره یا ادمو وادار به فکر کردن بکنه که ظاهراً این فیلم حق مطلبو در هر صورت ادا نکرده!

  2. قیمت بی ام و Z4 28 گفت:

    خوب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *