نگاه متفاوت به سریال How I Met Your Mother هر ۹ فصل کامل

سریال How I Met Your Mother

نگاه متفاوت به سریال How I Met Your Mother هر ۹ فصل کامل

 

سریال How I Met Your Mother 2005 – 2014:

۶ ستاره

مقدمه:

اولین نکته در نقد و بررسی سریال و فیلم های تلویزیونی این هست که اکثرا کم هزینه هستند! در نتیجه نباید انتظار یک شاهکار هنری داشته باشید! برای عوام ساخته می شوند و اکثرا با محوریت خانوادگی و مردمی هستند!

دومین نکته این هست که بازیگران تلویزیونی معمولی هستند و بازیگر فوق حرفه ای در سینما فعالیت می کند! پس از بازیگران هم باید انتظار کمتری داشت!

سومین قسمت هم بر خلاف فیلم سینمایی که زمان محدود است! در سریال زمان زیادی در اختیار کارگردان هست و در نتیجه آزادی بیشتری دارد! اما این زمان زیاد گاهی به قیمت حوصله سر بر شدن! و احساس وقت تلف کردن برای بیننده تمام می شود! که اصلا جالب نیست!

با این سه ذهنیت نقد و بررسی سریال «چگونه مادرتان را ملاقات کردم» را شروع می کنیم!

شخصیت های سریال How I Met Your Mother:

Ted Mosby تد موزبی:

شصخیت اول و گوینده ی داستان مجموعه هست! ماجرای ملاقات خودش با مادر بچه های خودش در آینده را بازگو می کند! یک فرد متزلزل، نیمه یهودی، معمار و با سلیقه ای متفاوت و کمی ضایع است! که به دنبال نیمه ی گمشده ی واقعی خود می گردد! به نوعی گویای اکثریت افراد جامعه است! مدل موی به هم ریخته ای دارد که گویای ذهنیت درهم و برهم وی است! خیلی دربه درانه دنبال نیمه ی گمشده ی خودش میگرده و تقریبا با هرکسی آشنا میشه میگه این خودشه! که نیست! و در آخر هم شخصیتی که مادر بچه هاش هست واقعا دلنشین نیست! تد موزبی را Josh Radnor جاش ردنور بازی می کند! بازیگر خیلی خوبی هم نیست! صداش یکم رو اعصابه و ضد حاله حتی برای افرادی مثل خودش!

Marshall Eriksen مارشال اریکسن: 

یک شخص خوب و مثبت است که از همون اول هدفش مشخصه! ساده است و از یک جای پرتی هم اومده! تقریبا میشه گفت همه ازش سو استفاده می کنند به ویژه همسرش! توی دنیای خودش سیر میکنه به کسی زور نمیگه و دوست مناسبی برای تد هست! تقریبا میشه گفت تنها کسی که با تد میسازه همین شخصه چون اخلاق خاصی نداره! و بیشتر میشه گفت آدم بی شیله پیله ایه! بیشترین مساله اش برای ساختن یک زندگی خوب برای خودش و لیلی هست! و همچنین ایجاد یک تغییر خوب در دنیایی که به محیط زیست اهمیت نمیده! Jason Segel جیسون سیگل بازیگر نقش مارشال هست!

Lily Aldrin لیلی آلدرین: 

که در خوابگاه دانشگاه با تد و مارشال آشنا شده و از همانجا با مارشال دوست و وارد رابطه شده! تقریبا میشه گفت رابطه ی اصلی بین این سه شخصیت است! شخصیت های دیگر بعدا اضافه شدند که کمی پر و بال به ماجرای داستان داده اند! لیلی شخصیت مزخرف و بی ثباتی داره! اصلا قشنگ گریه نمیکنه! به شدت عوضی و مزخرفه و به معنای واقعی کلمه از تمام آدم های اطرافش سو استفاده میکنه! خوشم نمیاد ازش! توی زندگی همه فوضولی میکنه و به شدت خاله زنک و دهن لقه! البته نه وقتی به ضرر خودشه! Alyson Hannigan الیسون هانیگان نقش لیلی را بازی کرد!

Barney Stinson بارنی استینسون:

عالی بود! تقریبا کل نمک سریال به همین بود! یک دختر باز و در عین حال خوش گذرون و باهوش! که یک زندگی غم انگیز و سختی را پشت سر گذاشته! و اون موقعی که آدم خوبی بوده کسی نخواستتش! و حالا که خودشو از اون زندگی مسخره نجات داده یک شخص عالی شده! Neil Patrick Harris نیل پاتریک هریس در این نقش خیلی خوش درخشید! آدمی هست که چالش ها را می پذیرد و برای همه اش به سختی می جنگد! و به طرز شگفت آوری موفق می شود! حداقل برای خودش خخخ پشت هر ماجرایی که تعریف می کند یک داستانی از گذشته اش وجود داره! بدترین قسمت های فیلم مربوط به جاهایی هست که بارنی را اذیت می کنند!

دیگران دوستان خوبی برای بارنی نیستند! ولی بارنی بیشتر از همشون در مواقع خیلی خاص که به شخصی نیاز داشتند بهشون کمک کرده! حداقل با اون اکسیر معجون مانند خاص استینسون 😉 بهتر بود اگر رابطه اش با رابین حفظ میشد! که یهو گند زده نشه به کل فصل ۹!

Robin Scherbatsky رابین شرباتسکی: 

پنجمین شخص گروه دوستی هست که به راحتی خودش را در دل همه جا کرد! ولی روابطش با بارنی و تد زیادی مسخره شد! یک شخص خود ساخته و در عین حال دچار تضادهای درونی هست! که چون در خانواده ی خودش پذیرفته نشده سعی کرده به شخصی که پذیرای همه هست تبدیل بشه! یک شخص معروف! بعد از بارنی بامزه ترین شخص این گروه هست! که علت اصلیش هم همین تضاد دختر بودنش با رفتار پسرونه اش داره! Cobie Smulders کوبی اسمالدرز نقش رابین را بازی کرد!

نکات مثبت و منفی مجموعه:

مثبت:

 • داستان جالب و با محوریت همان ۵ نفر که شروع کرده بود ادامه داد! تا انتها و اصلا لذتش را از دست نداد!
 • ارتباط بیننده با شخصیت ها خوب برقرار میشه! شخصیت ها تقریبا مناسب همدیگه هستند و از اینکه چنین روابطی را میبینید لذت میبرید!
 • به زندگی واقعی خیلی از افراد نزدیک هست و قابلیت آموزش مسائل روزمره زندگی را داره! برخلاف خیلی از سریال های ایرانی که فقط غم و غصه الکیه و جلو سگ بندازی فرار میکنه!
 • اگر اهل دوستی باشید که خب قطعا درک میکنید چقدر لذت داره همچین دوستی هایی! اگر هم اهل دوستی نباشید، واقعا دلتون میخواد که تجربه ی این سریال را داشته باشید!
 • فقط با چندتا لوکیشن با چندتا داستان و با چندتا بازیگر؛ تونست این همه قسمت جالب بسازه!
 • مدت زمانش کم هست و زیاد حاشیه نمیره و وقت الکی صرف نمیکنه مشخصه فکر کردند! و البته فصل آخر از این قضیه مستثنی هست!

منفی:

 • اواخر یکم مثلث عشقی بین سه شخصیت ماجرا را خیلی بولد کرده بود و کمی تکراری شده بود! مدام بارنی و تد عاشق رابین میشدند! بس بود یه بار نشون دادن این ماجرا!
 • در فصل اخر یکم تنوع داستانی کم شده بود! کل فصل تقریبا یک ماجرای پوچ بود که ختم به طلاق شد! اینطوری بیننده احساس میکنه وقتشو تلف کرده!
 • مادری که کل سریال راجع بهش ساخته شده بود! اصلا جذابیت نداشت شخصیت خاصی هم نداشت که تد عاشقش بشه… نچسب بود بهتر بود اگر بیشتر روش کار میکرد! تقریبا میشه گفت گند زد به سریال با حضورش! به شدت زشت و بیریخت میخنده و اصلا جا نیافتاده تو دل بیننده! اون هم بیننده ای که هشت تا فصل دنبال کرده تا ببینه این عنتر خانم کیه!
 • یکم زیادی به بارنی گیر میدادند و اذیتش میکردند! جالب نیست باید ضایع شدن و ضد حال خوردن بین شخصیت ها تقسیم میشد اوایل این بهتر بود! هر کسی نقاط قوت و ضعف خودش را داشت ولی در انتها سو گیری زنانه! و تفاوت های زیادی بین آدم بد و آدم خوب قائل میشد!

نگاه کلی به سریال How I Met Your Mother:

سریال How I Met Your Mother دوستانه است! کمدی عاشقانه ای یا همان رمانتیک، که بیننده از دیدن آن لذت می برد! به جز هر از گاهی اوقات ناخوش! در کل وقتی پس از دیده شدن این سریال به آن فکر می کنید! احساس لذت خواهید کرد! در بعضی اوقات نمی خواهید تمام شود و دوست دارید به همیشگی بودن سریال دامن بزنید! در اواسط این مجموعه به کل فراموش می کنید که میخواستید ببینید شخص مورد نظر! که قرار است مادر بچه های تد باشد چه کسی است! به کل درگیر روابط میان این پنج نفر می شوید!

 • پایانش گند زد به همه چی! واقعا مزخرف تحویل مردم دادن بعد از ۹ فصل حال آدمو به هم میزنه! آرزو کردم کاش دو قسمت آخرو ندیده بودم! حسش مث این بود کلی غذای خوشمزه بخوری بعد بالا بیاری! نگاه کردن به این غذای بالا آورده دیگه حال آدمو به هم میزنه! دو قسمت آخر سریال در واقع استفراغ کل ماجرا بود!

پایان

توصیه می کنم ببینید!
 • یک سوال: به نظر شما گشتن به دنبال یک فرد خاص اینقدر اهمیت داره؟ یا اصلا همچین شخصی وجود داره؟ چرا؟

 

جلب توجه

عنوان مجموعه خوب انتخاب شده!

موضوع و محتوا

موضوعش راجع به ملاقات شخص خاص در زندگی و همچنین روابط بین انسان ها است! که بسیار خوب و مناسب هست!

فیلمنامه

با در نظر داشتن این نکته که خوب تمام ۹ فصل را به هم متصل کرد! و احساس رشته رشته شدن داستان به بیننده دست نمیده!

موسیقی

تقریبا به یاد ماندنی بود!

صحنه پردازی

کاملا مشخص بود اکثر صحنه ها در یک اتاقک ساختگی! و لوکیشن ها اکثرا ساختگی و جلوه های ویژه کاملا مشخص و مصنوعی بود!

فیلمبرداری

نرمال و کلیشه ای شده بود!

شخصیت

خوب بودنند و روابط دوستانه ی نزدیکی داشتند که به بیننده القا میشد! به نوعی احساس میشه که نمیخواهید سریال تمام بشه!

بازیگران

به یاد ماندنی بودند و نقش خودشون را خوب بازی میکردند!

کارگردانی

به خاطر اینکه میتونست خیلی بهتر از این ها باشه ستاره نمیگیره!

پایان عالی

افتضاح بود! یاد سریال بازی تاج و تخت افتادم که یک فصل راجع به یه موضوع میساخت! و بعدش خودش گند میزد به همه اش! واقعا درد داشت این همه راجع به عشق بین بارنی و رابین ساخت! بعد یهو طلاق اونم بعد دفعه ی دوم!

مای ویو

matin

matin

A goal should scare you a little, and excite you A LOT! Joe Vitale اگر نظرات متفاوتی داریم.. به دل نگیرید! نظرات خودتون را بیان کنید. تا فرق موضوعات عمیق، باهر چیز پست، مشخص میشه.

مطالب مرتبط

۳۰ دیدگاه‌

 1. najmeh گفت:

  عنتر خانم رو خوب اومدی …چقدر خندیدم. واقعا منم حالت تهوع گرفتم قسمت آخر. گند زدن به شخصیت بارنی. حتی سکانس آخرش بدترین شکل ممکن بود بارنی. انگار کارگردان باهاش لج افتاده باشه. نمک سریال بارنی بود فقط

  • matin matin گفت:

   وای دقیقا! حرف دل منو زدی! نمک کل سریال بارنی بود… شاید یه جاهایی عوضی بازی در میاورد ولی بلافاصله نتیجه میگرفت که چی درسته چی غلط اما ذات بامزه اش کلا دیگه خراب شده بود و شبیه گوسفندش کرده بودند بعد یک فصل که کامل به ابله شدن بارنی گذشت… یهو طلاق گرفتند! این یعنی تلف کردن وقت بیننده! با یک قسمت آخر همه چی را خراب کرد!

 2. ALI گفت:

  اگه حرفه ای تر فیلمنامه رو بررسی کنین متوجه میشین که عشق بین رابین و تد اصلا مقایسه نمیشد با عشق بین بارنی و رابین و سرانجام رابین باید به تد میرسید اما کارکتر رابین از همون اول داستان نسبتش با راوی داستان(تد) مشخص شد و مادر شناخته نشد پس این دو نفر باید یه جوری بهم میرسیدن که در قسمت اخر این اتفاق افتاد.
  اونایی که فک میکنن رابین نباید از بارنی جدا میشد و یا اینکه نباید به تد میرسید فقط وقتشون رو با دیدن این سریال تلف کردن چون علاقه تد نسبت به رابین توی تمام نه فصل ابراز میشد

  • matin matin گفت:

   بحث عمیق شدن توی فیلمنامه نیست، بحث حسیه که فیلم به بیننده منتقل میکنه! این چیزی که شما فرمودید، در واقع منظور نویسنده است ولی چیزی که کارگردان بروز داد اون حسی نبود که باید منتقل میشد! ((دقیقا این اتفاق توی کتاب های سریال بازی تاج و تخت هم افتاد، اکثر افرادی که کتاب را خونده بودند طرفدار دنریس تارگاریان بودند ولی در سریال به قدری نقش افتضاحی داشت که تقریبا حال همه را به هم میزد!)) برای همین من ستاره فیلمنامه را بهش دادم ولی ستاره کارگردانی را خیر و در کل نیازی نبود هی عشق بین بارنی و رابین منجر به این بشه که بارنی به گند کشیده بشه× نه اینکه کلا بگیم نباید از بارنی جدا میشد! کلا نیازی به وجود همچین عشقی نبود اگر بارنی خودش میبود و رابین با شخصی غیر از بارنی وارد رابطه ای میشد که بعدش منجر به بازگشتش پیش تد بشه جالب تر بود! اینطوری حس اینکه یک فصل کامل بیهوده بوده را نداشتیم… و اون میشد حاشیه… بیشتر حس میکنم برای اینکه بیننده را با این قضیه که بارنی میخواد سامون بگیره جذب میخواست بکنه که کمک هم کرد ولی اخرش افتضاح شد! میتونست خیلی قشنگ تر از این ها این پایان را بچینه.. در واقع خود سریال قشنگ بود ولی پایانش فدای جذابیت ساختگی شد!

 3. علی گفت:

  به نظر من این سریال در فصل آخرش از کمبود محتوا رنج میبرد بخاطر همین داستان عروسی بارنی و رابین رو وارد سریال کردن!این سریال به معنای واقعی کلمه فوق العادست!نمیدونم واقعا شاید ما نمیتونیم قضاوت کنیم چون تو شرایطش قرار نگرفتیم!معلوم نیست تو ذهن کارتر بیز و کریگ توماس کارگردانان این سریال و همینطور نویسنده حین نوشتن فیلنامه فصل آخر چی گذشته که یک دفعه این همه تفاوت بروز داده شد تو فصل آخر نسبت به ۸ فصل قبل!البته فراموش نکنین یکی از علل بد شدن سریال تو فصل آخر بازی بد جیسون سیگل بود نمیدونم دقت کردین یا نه که چقدر بی اهمیت و کلافه شده بود و اونطور که من خوندم و شنیدم از منابع موثق جیسون سیگل(مارشال)تمایلی به همکاری برای فصل آخر نداشت!بخاطر یک‌ فیلم هم که کاهش وزن شدید پیدا کرده بود کلا چهرش میزد تو ذوق!جدا از نقاط ضعف،مشخصه که این سریال باید اینطوری تموم میشد اما نه با این خط داستانی فصل آخر!خیلی میتونستن روی آشنایی تد و تریسی(مادر)بیشتر وقت بذارن تا داستان های کلیشه ایه عروسی مثل دعوای رابین با مادر بارنی و دعوای بارنی و برادرش سر ازدواج مادرشون با پدراشون و … واقعا فقط برای پر کردن زمان سریال بود!توی هر سیزن و هر قسمت تد عشقش رو به رابین توی سینه داشت حتی وقتی میگفت بیخیالش شده از فصل ۱٫۲ شروع شد باز فصل ۴و ۵ ادامه پیدا کرد و فصل ۷ هم که علناً ابراز کرد عشقشو!بعد از اون دیگه عشقش کم نشد ودردش التیام پیدا نکرد در مجموع به نظرم طرفدارا ناراضی بودن از فصل آخر چون ۱)برخلاف چیزی که ادمین گفت تریسی شخصی مهربان و دوست داشتنی بود اما بهش پرداخته نشد صحنه های کمی ازش پخش شد۲)از رابطه ی خوب بارنی و رابین سؤ استفاده شد و در آخر ۳) رابین لیاقت ازخود گذشتگی و عشق تد رو نداشت!شمارو نمیدونم اما من کل فصل ۹ ناراحت بودم با دونستن اینکه آخرین فصل سریاله و همینطور ازاون ارتباط قشنگ و صمیمانه که بین بازیگرا بود برخلاف ۸ فصل قبل خبری نبود

  • matin matin گفت:

   دقیقا کمبود محتوا را خوب اومدی.
   حس میکنم فصل آخر را اضافه ساختند به دلیل موفقیت سریال و مثل فصل آخر گات بود که اصلا معلوم نبود چرا اینقدر از سبک سریال خارج شده!
   شخصیت تریسی خوب بود قرار هم بود به دل بیننده بشیه ولی بازیگرش افتضاح بود! به صرف نشون دادن دوتا صحنه که مثلا این شخص ادم مهربونیه این حس به بیننده القا نمیشه!
   رابین حتی به نظرم لیاقت عشق بارنی را هم نداشت از همه خودخواه تر بود! رابین از همون اولش اگه خودخواه نبود تد واقعا دوسش داشت و با هم خوشبخت میشدند! خیلی ادا در اورد.
   قسمت آخر هم موافقم چون در واقع یکی از قشنگ ترین ارتباط بین بازیگر ها توی کل سریال هایی بود که دیدم! چیزی که توی ذهن لیلی میگذشت یه جمع دوستانه که حتی پیر هم میشن با هم باشن! این در دل بیننده شکل گرفته بود ولی فصل آخر اعصابمو خرد کرد و میگفتم ای کاش همون فصل ۸ تموم شده بود!
   ممنون از نظر خوبی که دادی

 4. هشدار اسپویل گفت:

  ببینید این سیتکام جزو سیتکام های کاملا رمانتیک محسوب میشه مثل بیگ بنگ و حتی فرندز نیست.
  سریال خیلی رو روابط عاشقانه تاکید داشت و گل سرسبد اونها رابطه تد و رابین بود.
  بنظرم این قضیه که بارنی با رابین ازدواج کرد آخر سریال رو خراب کرد. یه فصل کامل به رابطه بین این دو نفر پرداخته شد که در آخر یک اپیزود کافی بود که پایان این رابطه اعلام کنه مرگ شخصیت مادر رو بگه و بچه داری بارنی و…
  اتفاقات زیادی در اپیزود اخر افتاد خوشایند نبود و کمی غیرقابل باور بود
  همچنین سریال جدا از این که تد در سال۲۰۳۰ راوی داستانه فلشبک های زیاد و آزار دهنده ایی داشت.

  انتقاد به شخصیت لیلی در این حد غیر معقوله.
  شخصیت مورد علاقه من در طول سریال مارشال با بازی فوق العاده جیسون سیگل بود.

  • matin matin گفت:

   من نمیدونم چرا همه میان هی از رابطه ی تد و رابین طرفداری میکنن!
   من اصلا حرفم این نبود که تد و رابین یا تد و هرکی! بحث سر نوع روایت و حسی که به بیننده میده بود. بیخود و بی جهت دو سه بار رابین را کشوند سمت دیگران و الکی الکی یه سری قسمت اضافه ساخت که هیچ تاثیری در داستان نداشت.
   نکته اینه بیننده نباید احساس کنه که الاف شده پای سریال! و میشد این قسمت ها را حذف کرد!
   به قول شما همون یه اپیزود کافی بود! نه یک فصل!
   شخصیت لیلی متاسفانه شخصیت درستی طراحی نشده و خیلی انتقاد بهش میشه گرفت تازه من تخفیف دادم!
   مارشال خوب بود. آدم سالمی بود ولی کسی که انتخاب کرده بود اصلا سالم نبود!

 5. Sima گفت:

  اولا از نظر من کاملا غیر حرفه ای این سریالو نقد کردین و اصلا ب جنبه های آموزشیش توجه نشده با این حال توی چند بخش باهاتون موافقم ولی این سریال ب شکل کاملا ناخواسته ب ما جوون ها میفهمونه ک تو رابطمون باید چطوری باشیم بحث سر خوب بودن فلان شخصیت یا عنتر بودن اون یکی نیس زندگی کلی این پنج دوست نشان میده ما درزندگی چطور روابطیو ممکنه تجربه کنیم تد قرار نیس شخصیت خوبی داشته باشه فقط نشون میده اینکه درب در دنبال نیمه گمشده بگردی اشتباهه شخصیت مارشال و لیلی اصلا نیاز ب نقد نداره بنظر من دوتا عروسک خیمه شبازین ک اون لابه لا ی چرخی میزنن و اما رابین رفتار دختراییه ک دوست دارن کارای مختلف بکنن تا حس کنن آدم مستقل خلاق جهان بین و باحالین و اینکه بارنی و تد عاشقش شدن فقط ب دلیل شخصیت سازییه کاذب برای خودشه ولی با بارنی کاملا مواقفم بارنی بهترین و کمدی ترین شخصیت فیلم و نمونه یک آدم رویاییه یا ب قول خودش افسا یه لحظه صبر کن نه ای اما بدترین اتفاق فیلم ازدواجش بود اونم با رابین ک اونو یه مقدار از شخصیت عاقل و فهمیدش دور کرد

  • matin matin گفت:

   نظر شما متین! خخ
   من از جنبه هایی که مد نظر خودم بوده نقد کردم. شما نمیتونی بگی چون از جنبه ی آموزشی نقد نشده پس غیر حرفه ایه!
   این اشتباهه که برای روابط خودتون الگو برداری کنید! تمامی آدم ها با همدیگه فرق دارند و تمامی روابط قطعا با هم متفاوت خواهند شد! هرگز از روی یه سریال الگوی رابطه را نسازید!
   اینو بدونید که اگر یک فیلم یا سریال قرار باشه جنبه ی آموزشی داشته باشه، باید حتما پشتوانه ی علمی داشته باشه! یعنی اگر مطلبی را بیان کرد باید رفرنس به مقاله یا موضوع اثبات شده ای بده. این که یه نفر حس کنه فلان چیز درسته و ازش فیلم بسازه میشه فیلم و سریال ایرانی!
   که هر کسی راه میافته افکار خودش را آموزش میده.
   شما از کجا میدونی که این سریال برای آموزش ساخته شده؟ شاید یک داستان روایی باشه فقط! شاید صرفا برای جلب توجه بیننده ساخته شده!
   به نظرم چیزی که تو این سریال خواست آموزش بده و گند زد این بود که میخواست به آدم های سر خوشی مثل بارنی بگه برید آدم بشید! و اینو در ازدواج کردن میدید! که البته خودش نشون داد بعدا بدبخت میشن و افسرده!

 6. ساجده گفت:

  بنظرم شما نقد نکنید بهتره
  از نظر من همه به رستگاری رسیدند و واقعا این واضح بود که بارنی و رابین اهل متعهد شدن نیستند و همه چیز روی پاشنه خوشبختی نمیچرخه و البته اخرش بارنی دیگه اون فرد سابق نبود و یه پدر مسئولیت پذیر شده بود،درمورد رابین و تد هم خیلی خوب بود این دو تا بهم رسیدند چون تد بود که رابین و درک میکرد و خب اگه میخواست کار گردان رو مادر تمرکز کنه که همون فصل های اول میاوردش پس نشون میده داستان اصلی تد و رابین اند

  • matin matin گفت:

   کی نظر تورو پرسید آخه!
   د همین دیگه یه مشت فیلم ایرانی خاله زنکی دیدی و پایان خوش کورت کرده!
   بخون ببین من چی گفتم بعد بیا اینجا گریبان جر بده! لازم نبود یه فصل کش پیدا کنه که تهش بگه بارنی فلان شد! یه فصل سریال کلا زائد بود!
   چی میگی واسه خودت!

 7. Mobin گفت:

  شما خیلی سطحی و طبق سلیقه شخصیت نقد کردی درسته که نقش لیلی یکم ازار دهنده و رو مخ بود ولی در کل شخصیت دوس داشتنی داشت مث بقیه کاراکترا جاش ردنر هم به نظرم بازیگریش کامل و عالی بود تو طول سریال شخصیت تد واقا دوس داشتنی و جالب بود
  ولی تو اینکه بارنی باحال ترین شخصیت سریال بود کامل باهات موافقم و اینکه خیلی زیاده از حد باهاش مخالفت میشد تو روند سریال و اینکه بازیگر نقش مادر هم مزخرف بود و رابطه بارنی و رابین هم خیلی احمقانه تو چند دقیقه نابود شد
  در کل تو همچین سیتکام هایی همه کاراکترا دوس داشتنی و فوق العادن و مخاطب با همشون توی این همه فصل ارتباط برقرار میکنه مث فرندزو بیگ بنگ تئوری و غیره نظرت راجب لیلی خیلی سطحی و اشتباه بود به نظر من

  • matin matin گفت:

   روشن دلی؟ اسم این سایت مای ویو هست یعنی نظر خودمه!
   نظر من اینه و به هر حال درست هم هست!
   تو که اینقدر عمیق میشی که اسم سایتو نمیتونی متوجه بشی دیگه نیا اینجا فیلم نقد کن!
   تو عاشق لیلی شدی به من ربطی نداره! شخصیتش از نظر من افتضاح بود. با خودت کنار بیا آشغال پسندی

 8. سپیده گفت:

  من همین امروز سریال رو تموم کردم و پر از احساسات متناقضم
  اول اینکه فیلم هول رابین می‌چرخید که اصلا ارزششو نداشت، خودخواه، بی مسئولیت، خودنما و مهرطلب بود، همه براش همه کار کردن اون هیچی خدایی از حق نگذریم لیلی به جز فصلای اول بقیه ش کاراکتر بامزه و باهوشی داشت، تد هم که رسما اسکل بود قشنگ برده ی رابین بود بعد از کلی بی احترامی و دل شکستن و قال گذاشتن که از رابین دید باز مثل بز دنبالش بود، بارنی هم خوب بود فقط همه چیش اغراق شده بود، به قول خودش awesome. مارشال هم نسبتا خنثی بود، جالبه که من مشابه تک تک این افراد دوست دور و برم هست با شباهت قیافه و رفتاری
  قسمت آخر هم که رسما توهین به شعور بیننده بود، یعنی تزلزل محض! هر چی چارچوب خودشون ساخته بودن زدن ترکوندن، بارنی شخصیتش یه شبه کاااامل عوض شد، تد با اینکه زنش گفته بود دیگه تو گذشته زندگی نکن همش تو فکر رابین بوده!

  • matin matin گفت:

   مرسی واقعا! رابین ارزششو نداشت!
   خوب بود این حرفت!
   لیلی تعادل نداشت و آدم خبیثی بود!
   بارنی نمکه فیلمه واسه همین فصلای آخر بی نمک بود!
   :)) قسمت آخرو خوب اومدی! دقیقا بدترین چیزش همین بود که زدن همه چیزایی که ساخته بودنو هی خراب کردن!

 9. عرفان طالبی گفت:

  هر چیزی که باید تو این سریال می دیدیم در ۳ فصل اول به بهترین شکل ممکن به نمایش در اومد و بعد از سه فصل اول فقط سریال خسته کننده و ضایع شد.
  من تا حالا کلا ۳ تا سیتکام دیدم، اولیش بیگ بنگ بود و دومیش آفیس و بعد هم آشنایی با مادر‌
  نکته ای که راجب بیگ بنگ برای من وجود داشت این بود که من به عنوان مخاطب نه تنها از شخصیت شلدون لذت می بردم و به کاراش می خندیدم بلکه از صمیم قلب بهش اهمیت میدادم که این مسئله در سریال افیس به اوج خودش رسید به طوری که همه شخصیت های اصلی و شخصیت های مکمل اصلی برام مهم بودن این یعنی اینکه من نه تنها از کارکترها ِو کاراشون لذت میبردم بلکه به معنای واقعی باهاشون همزاد پنداری میکردم اما همچین حسی رو تقریبا به هیچ عنوان تو سریال HIMYM تجربه نکردم.
  با اینحال اعتراف میکنم که بیشترین، بهترین و غیر منتظرانه ترین قهقه هام رو سر ماجراهای بارنی اون هم تنها در ۳ فصل اول سریال چگونه با مادرتون آشنا شدم؛ داشتم.
  استقبال عمومی مردم ایران هم نسبت به سریال HIMYM در قیاس با سریال هایی مثل Office و Big Bang Theory و Friends، ناچیز بوده چون آشنایی با مادر در میان این سریال ها بدترین و بی خودترین زیرنویس و کمترین اخبار و حواشی اینترنتی رو داشت.

  • matin matin گفت:

   وای واقعا موافق این جمله اول هستم.
   انگار به زور میخواست فصل اضافه کنه!
   فصل های اول عالی بود. هنوز گاهی دلم میخواد دوباره ببینم اون طراوت و تازگی را داره همیشه. اون حس کنجکاوی و دور همی دوستانه.

   بله اون دوتا سریال تقریبا روی قسمت همزاد پندازی و نزدیک بودن به نرم جامعه خیلی بهتر کار کرده.
   شلدون کوپر که عاااالی بود!

   قسمت متفاوت این سریال شخصیت بارنی بود و جالبه که از اعضای این سریال بارنی خیلی معروف شد. ولی خود سریال زد تخریبش کرد!

 10. دیبا تاجریان پور گفت:

  من در کل سریال رو دوست داشتم و باهاش کلی خندیدم مخصوصا با بارنی 🙂 ولی یک سری ایراداتی شت که نمیشد از اون چشم پوشی کرد مخصوصا در قسمت اخر:(

 11. Kylisarh گفت:

  یه چیزی ک راجب لیلی هست و من خیلی دوست دارم از همشون
  منطقی تر بود تو یسری مسائل و همه برای مشورت روش حساب باز میکردن

  • matin matin گفت:

   حالا نه خیلی منطقی ولی میشه گفت یکمی در بعضی جاها از اونا بزرگ سالانه تر برخورد میکرد! ولی یخورده ام خبیث بود وقتی چیزی مطابق میلش پیش نمیرفت

 12. Kylisarh گفت:

  و اینکه ببخشیدا ولی خیلی غیر حرفه ایی بود نقدت خیلیاش قبول نداشتم

  • matin matin گفت:

   چرا تا یه چیزی را قبول نداری میگی غیر حرفه ای!؟
   این نظر من بوده بیانش کردم شما هم نظرتو بگو… کسی ردش نمیکنه… برداشت من نگاه من و نظر من این بوده! حرفه ای یا غیر حرفه ای نداره که.
   ریاضی که نیست قاعده و قانون داشته باشه! نظره

 13. ابوالفضل گفت:

  چقد نقد افتضاحی بود، نویسنده کی بود؟؟؟ شما نمیتونی ک زیبایی ی نفرو نقد کنی ک میگی زن تد خیلی بیریخت و زشت بود و واقعا ضروری بود ک بگی سریالای ایرانی الکی و مضخرفن؟ خیلی ناشیانه ست این نقد

  • matin matin گفت:

   نقد نیس نگاه و نظر هست! قبل اینکه بپری به پاچه این و اون سعی کن درست دقت کنی. اسم وبسایت مای ویو هست. چشماتم باز کن اسم نویسنده را زیرش نوشته! با این حجم از دقت واقعا ادعاتم میشه؟
   حالا چیه عشق دوران بچگیت بوده و عکسشو زدی به در و دیوار که اینطور روش غیرتی شدی؟
   اره ضروری بود که گفتم! نظرمه و احساس کردم که باید بگم و گفتم! چون سینمای ایران افتضاحه! رو اینم غیرت داری؟
   اینجا جای افرادی که هنوز بلد نیستن به نظر دیگران احترام بذارن، نیست.

 14. کامیار گفت:

  طبق چیزهایی که دیدم و خوندم هرکی میاد و میبینه به به و چه چه نکردی برا این فیلم سریع میگه نقد غیر حرفه ای بود. حالا مشخص میشه چرا اکثر سایت ها فقط تعریف و تمجید مینویسن! چون طرفدار ها میان و انتظار تعریف و تمجید دارند!

  • matin matin گفت:

   تایید بیرونی چیزی هست که برای افرادی که انتخاب هاشون وابسته به نظر دیگرانه خیلی مهمه… همین باعث میشه تحمل نظر مخالف را نداشته باشند…
   اگه کسی فیلمی را دوست داره و همه دنیا هم بگن فیلم مزخرفی بود… نباید تاثیری در احساسش نسبت به اون فیلم داشته باشه… نیازی هم به جبهه گرفتن و دفاع کردن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *