کارتون Spider-Man: Into the Spider-Verse 2018 تکرار هزارباره مردعنکبوتی

کارتون Spider-Man: Into the Spider-Verse 2018 مرد عنکبوتی

کارتون Spider-Man: Into the Spider-Verse 2018 مرد عنکبوتی به جهان عنکبوتی

کارتون Spider-Man: Into the Spider-Verse 2018 مرد عنکبوتی به جهان عنکبوتی:

۴ ستاره

مقدمه:

مهمترین نکته ای که قبل از صحبت راجب این کارتون باید بدونید این هست که مرد عنکبوتی کلا برای سنین نوجوان ها مناسب هست! پس اگر از این کارتون یا کلا هر چیزی مرتبط با مرد عنکبوتی! خوشتون میاد! یعنی شما در سن نوجوانی خودتون گیر کردید و بزرگ نشدید! و این اصلا خوب نیست!

نکته ی دوم این هست که کلا اسپایدر من یا همون مرد عنکبوتی! هیچ نکته یا مفهوم خاصی نداره! و تمام داستان هاش در این خلاصه میشه که یه هیولایی میخواد بروکلین را نابود کنه! و خیلی مسخره و معجزه آسا! یه عنکبوت جلوش را میگیره! بی هیچ دلیل و منطقی! پس فقط وقتی طرفدار پر و پا قرص مرد عنکبوتی باشید ازش خوشتون میاد! یا به عبارت دیگه یه نوجوون حال به هم زن!

نکته ی سوم، هر چیزی که اسکار میگیره قرار نیست بهترین فیلم جهان باشه! پس به خودتون لطف کنید و انتخاب های خودتون را بر اساس داشتن امتیاز بالا توی هر سایت! یا به صرف گرفتن اسکار محدود نکنید! حتی اگر کل جهان هم گفتند یک فیلم قشنگ هست دلیل نمیشه که انتخابش کنید! یا توقع داشته باشید که همه بپسندند!

توضیحات کارتون:

فیلم طبق معمول هیچ داستانی نداره و همون قضیه ی مسخره ی پیتر پارکر Peter Parker هست! اگر جزو اون دسته از افرادی هستید که نمیدونند پیتر پارکر کی هست! پس خوش به حالتون! با صدا پیشگی Jake Johnson جیک جانسون! همچنین Hailee Steinfeld هیلی استاینفلد و نیکولاس کیج Nicolas Cage و کریس پاین Chris Pine از جمله صدا پیشگان این کارتون هستند!

کارگردانان این کارتون یه گله آدم هستند که خب مشخصه چه شیر تو شیری شده دیگه!  Bob PersichettiPeter Ramsey پیتر رمزی، باب پرسیچتی جفتشون بی تجربه هستند! خود فیلم گویای همین موضوع هم هست!

این انیمیشن اسکار بهترین پویانمایی سال ۲۰۱۹ را دریافت کرده است!

فیلم بر خلاف اینکه کمی کمدی هست، جزو ژانر کمدی قرار داده نشده و بیشتر اکشن و ماجرایی هست!

نقد انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse:

اولین نکته ای که میبینید یک روند بسیار کند از زندگی تکراری یک پسر بچه است! به دلایلی کشور های امریکایی و اروپایی دارند از گذشته ی نژادپرستانه ی خودشون فاصله میگیرند! و این در اکثر فیلم های سینمایی، به خوبی قابل مشاهده است! نقش اول ها بیشتر رنگین پوست هستند و دیگر تلفن چی، نظافت چی و دربان نیستند! چند سال پیش هیچ بازیگر خارجی و رنگین پوستی اسکار نمیگرفت حالا هرچی اسکاره میدن به به رنگین پوست ها! دقیقا شده مثل قضیه جنسیت پرستی که تا بود مرد سالاری بود حالا شده زن سالاری! مشکل اینجاست که همیشه از یه طرف پشت بام میافتند! هیچ خط تعادلی وجود نداره!

بگذریم، بعد از روند کند فیلم، یه هیاهو و رگبار اطلاعات و نظریه های علمی فیزیک کوانتوم! را خواهید دید و یک عالمه رنگ و جلوه و برق و فلش! با قسمت اول مشکلی ندارم ولی دومی خیلی آزار دهنده است! و این پوششی برای نداشتن خط مشی و داستان نیست! زرق و برق، جای داستان را نمی گیرد!

بعدش هم طبق معمول پیروزی مرد عنکبوتی! همین فیلم تمام شد!

یک مشت مرد عنکبوتی دیگه از ابعاد دیگه و جهان های مثلا موازی میان و همون ماجرای هزاربار تکرار شده! اینبار همزمان ضربدر هزار تکرار میشه!

یه مرد زیاد از حد بزرگ توی فیلم هست که معلوم نیست کیه و کجاییه فقط کل صحنه را اشغال کرده! و حتی از خود مرد عنکبوتی هم غیر منطقی تره!

سوال!

نکته ای که خیلی آزار دهنده است اینه که یه مدت مرد عنکبوتی از توی دستش تار میزد! به کجا میزد مهم نیس اصن به هوا میزنه! ولی نکته ی دیگه اینه که چرا جدیدا با یک وسیله تار میزنه؟! بالاخره کدومشه؟! حالا چطوریه که این تار یه وقتایی مثل سنگ سفته ولی یه وقتایی هم با فوت پاره میشه! چرا همه عنکبوت ها همونجای دست را نیش میزنند! چرا اون دانشمند هایی که روی این عنکبوته کار میکردند دیگه ازش نمیسازند؟! چرا صورتشو میپوشونه؟ هر خری میدونه پیتر پارکر مرد عنکبوتیه! چرا اینقدر مشکل عشق و عاشقی داره! واقعا چطوریه که هیچ نکته ای از عنکبوت ها به ارث نبرده؟ عنکبوت ها جزو ضعیف ترین ها هستند چطوری این مرد عنکبوتی شده ولی قوی شده! و کلی سوال که یه نوجوان احمق نمیتونه بهش فکر کنه!

در کل نکته اینجاست که فیلمی که سوال پیش بیاره خوب نیست!

تنها چیزی که در فیلم های مرد عنکبوتی مورد توجه هست اینه که به خاطر ورجه ورجه های زیادش! مورد استقبال قرار گرفته و صحنه های اکشن می آفریند!

توصیه می کنم ببینید!

پایان

 • یک سوال: به نظر شما کجای کار مرد عنکبوتی نمیلنگه؟

 

امتیاز و ستاره دهی

جلب توجه

نکرد! چون کند و خسته کننده بود!

موضوع و محتوا

موضوعش زیاد از حد تکراریه!

فیلمنامه

خوب 

موسیقی

موسیقی ها بدک نبود!

صحنه پردازی

حالت کامیک بوک داشت و بامزه بود!

فیلمبرداری

درکل به سبک کتاب های مصور بود که خب میپذیریم!

شخصیت

شخصیت چرت و مزخرف و تکراری و حال به هم زن!

بازیگران

صداها به نقش ها میخورد!

کارگردانی

خوب نبود!

پایان عالی

راستش خواب و بیدار بودم از بس حوصلم سر رفت!

مای ویو

matin

matin

A goal should scare you a little, and excite you A LOT! Joe Vitale اگر نظرات متفاوتی داریم.. به دل نگیرید! نظرات خودتون را بیان کنید. تا فرق موضوعات عمیق، باهر چیز پست، مشخص میشه.

مطالب مرتبط

۴ دیدگاه‌

 1. شایان گفت:

  وای اسپایدرمن خیلی مسخره است به درد بچه های کم سن و سال میخوره فقط یا عکس روی بالشت و روتختی

 2. ناشناس گفت:

  ی بچه برداشته این انیمیشن شاهکار رو نقد کرده (: کل سایت ها و منتقدا و اکادمی ها و هر چیزی بگید ازش تعریف کردن حالا نظر شما رو کجام بزارم؟ کجا بزاریم؟!!! (: شما که انقد از این بدت اومد برو کارتون های دیزنی رو ببین (: همشون موضوعشون یکیه همشم پایانا خوشن هرکی هم بمیره ۹۰ درصد مواقع بر میگرده (: و طرز داستان گویی یکسانی دارن (: یکی نیست… یعنی یکی نیست!! بیاد از دست این بچه گوشیشو بگیره بگه: تو نمیخواد منتقد بشی برامون بچه سال (؟) (: حقا که تو این سایت هرچی نقد خودنم فقط نمره های بد میدادن (: خلاصه دیگه…. جمع کنید (: نقدات و نقدای این سایت بدرد جرز دیوار هم “نمیخوره!!!!” (: جنبش ضد اسپایدر من راه انداختن **ک* ها (: تخخخخخخخ (((((:

  • matin matin گفت:

   این کارتون هم واسه بچه ها ساخته شده!
   چون همه تعریف کردن یعنی ما هم چشم و گوش بسته بگیم خوبه؟ اینکه میشه تقلید کور کورانه!
   فرو کن هرجا دلت میخواد.
   به تعداد افرادی که یک فیلم را میبینند نقد وجود داره تو دیدی عشق و حال کردی منم دیدم به نظرم یه کارتون افتضاح و مزخرف بوده. نمیتونی باهاش کنار بیای میتونی بری سر خودتو بکنی لا آب!
   تیک داری؟ بعدی هر جمله 🙂 میزنی که چی مثلا؟
   قشنگ مشخصه ازین آدمایی هستی که طرفدار یه برندی و از بقیه چیزها بد میگی بدون اینکه اصلا بدونی چی به چیه!
   یه دنباله رو! یه قوطی که پشت گاری اویزون میکنن صدا تق و توق میدی فقط!
   گوشی :))) ابله من مث تو با گوشی نمیام تو اینترنت.
   چیه ۱۰۰ سالته میشینی کارتون میبینی افتخار میکنی؟ هم سن و سالات بچه دارن کار دارن تو الاف میشینی کارتون میبینی و روش غیرت داری؟
   بکش بیرون از مرد عنکبوتی یه داستان فوق العاده سطح پایین برای بچه ها و سنین زیر نوجوان طراحی شده هیچ چیزی از توش در نمیاد. زور نزن از خودت در میاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *