نقد و بررسی شخصیت شناسی در فیلم Me Myself & Irene 2000 من خودم و آیرین

نقد و بررسی شخصیت شناسی در فیلم Me, Myself & Irene 2000 من خودم و آیرین

نقد و بررسی شخصیت شناسی در فیلم Me, Myself & Irene 2000 من خودم و آیرین

فیلم Me Myself & Irene 2000 :

۸ ستاره

مقدمه:

فیلم Me Myself & Irene 2000 من خودم و آیرین، با یک آهنگ و شروع جالب آغاز میشه! که تقریبا نشون میده که واسش وقت گذاشته شده! از طرفی Jim Carrey جیم کری  با توجه به شخصیت فرمانده ENTJ که داره به راحتی یک فیلم را روی انگشت کوچکش میگردونه! در عین حال غم و طنز در فیلم خوب بیان میشه! از کنایه های خوبی استفاده می کنه!

دقت نکرده بودم که کارگردان فیلم Bobby FarrellyPeter Farrelly پیتر فارلی، بابی فارلی هستند که در کارنامه خودشون فیلم های تقریبا خوب دارند! از جمله فیلم Green Book ۲۰۱۸ یا همون گرین بوک کتاب سبز!

فیلم در سبک کمدی ساخته! یک دسته را چسبیده و واقعا هم خوب عمل کرده! و برای اشخاص ۱۷ سال به بالا مناسب هست!

معرفی شخصیت های فیلم Me Myself & Irene 2000 :

تفاوت های شخصیتی را بین هنک و چارلی خیلی خوب بروز میده! در حالی که فیلم های متعددی با مضمون چند شخصیتی بودن دیدم! ولی با توجه با اینکه فیلم کمدی هست به خوبی بیانگر مسائل روانشناختی در زمینه چند شخصیتی شده!

موضوع خوبی هست! ممکن هست در زندگی خیلی از ما ها به مقدار کم یا زیاد پیش بیاد! برای کسانی که به هر نحوی در زندگی فشار های خاصی را تحمل کردند! از یک جایی به بعد ناگهان از کنترل خودشون خارج میشن! اکثرا افرادی که بیش از اندازه مظلوم هستند و دلیلی برای مظلومیت خودشون ندارند! به این مشکل دچار میشن! برای مثال کسی که ظلم بهش میشه ولی میدونه به خاطر مثلا بچه هاش! به خاطر رضایت خدا به خاطر دفاع از میهنش داره این ظلم را تحمل میکنه دچار این چنین مسائل نمیشه! ولی کسی که باور ها و دلایل تحمل فشار را گم بکنه! و دیگه بدون فکر تنها مغزش تصمیم گیرنده باشه! به حالتی گرفتار میشه که صد در صد در صدد دفاع از خودش بر میاد! و ممکنه دست به هر کاری بزنه! البته همیشه خطرناک نیست!

چند نکته:

بعضی ها یاد گرفتند الکی ببخشند! ولی در حالی که بخشش یعنی از صمیم قلب ببخشی! وقتی بهش فکر میکنی دیگه حالت کینه و غم نداشته باشی! احساس نکنی بهت ظلم شده! یادآوریش اذیتت نکنه! اما اگه صرفا گذشت می کنید این گذشت نیست و این تازه حال شما و طرف مقابل را بد میکنه!

فیلم خوب پیش میره، خسته کننده نیست! حرکت دوربین خوب هست و ماجرا خوب پیش میره! صحنه ها هم به یاد ماندنی و جالب هست! آهنگ مناسبی هم داره صداها خوبه!

خودم به عنوان کسی که خیلی راحت پای خیلی از فیلم ها حوصله ام سر میره باید بگم! استعداد خاصی که جیم کری در خنداندن داره واقعا جالب هست! بر خلاف خیلی از به اصطلاح کمدین هایی که اصلا و ابدا جالب توجه نیستند!

یعنی حتی اگر در بدترین حالت و بدترین مود خودتون باشید! اینقدر استادانه یک حرف یا یک جمله را به زبان میاره که شما را مجبور به خنده میکنه!

فکر می کنم بعد از جیم کری، تنها بازیگری که اینطور استعدادی داره، رایان رینولد هست! مخصوصا در نقش بسیار زیبای ددپول!

خنده:

صحنه تمام کردن کار گاوی که وسط جاده افتاده خیلی بامزه بود! ولی به هر حال میشه خیلی راحت تشخیص داد اون گاو یک رباط مکانیکی هست! ولی برای زمانی که این فیلم ساخته شده واقعا خوب کار شده!

میشه به جرات گفت میمیک صورت هیچ بازیگری به حد جیم کری قابل تغییر و تشخیص نیست! واقعا بازیگر خوبیه! حرکات بدنی خاص و رفتار و صدای خاصی را از خودش بروز میده!

جیم کری - Jim Carrey - فیلم Me Myself & Irene 2000 من خودم و آیرین

جیم کری – Jim Carrey – فیلم Me Myself & Irene 2000 من خودم و آیرین

حرکات راحت بدن جیم کری این حس را به بیننده میده که! کاملا با بدنش و حسش نسبت به خودش آشنایی داره! و این احساس خوب به راحتی به بیننده انتقال داده میشه! و وقتی شما فیلمی از این شخص میبینید! ناخواسته جسمتون آرام تر از وقتی هست که یک بازیگر با بدن خودش در فیلم مشکل داشته باشه! تمام وجودش در فیلم دخالت داره!

دختره بد بازی میکنه! صورتش یه طوریه که انگار یه لیمو ترش خورده همش!

مفاهیم:

قشنگی کمدی این فیلم من خودم و آیرین نسبت به خیلی از فیلم های کمدی امروزی! این هست که؛ هیچ ترسی از مسخره کردن صحنه های درام نداره! اکثر فیلم های دیگه، مخصوصا فیلم های ایرانی و شرقی! مدام در تلاش هستند که با ارسال یک سری پالس های غم به بیننده یک حس همدردی ایجاد کنند! ولی این فیلم جسورانه کمدی را به رخ میکشه که شما خیلی راحت درگیر این شخص میشید! و خیلی راحت در عین حال که می خندید! دلتون برای چارلی میسوزه و حتی گاهی دلتون ممکنه برای هنک بسوزه! و این یعنی هنر!

یکی از جالبی های دیگه این فیلم اینه که شخصیت دوم یعنی هنک! که برای درست کردن زندگی چارلی اومده، تقریبا هیچ چیزی را درست نمیکنه! 😂 خودش در واقع مشکله اصلیه! ولی خب یه جاهایی از زیر فشار هایی که به چارلی وارد شده در میره! ولی لزوما آدم بدی نیست!

آخرین کلام فیلم Me Myself & Irene 2000 :

جدای از این فیلم، به خاطر جیم کری میگم! یکی از چیزهایی که خیلی حیف شد این بود که فیلم ماسک! ادامه پیدا نکرد و الان که بازار ادامه دار ساختن فیلم ها به شدت گرم شده! جای خالی سری فیلم های جذاب ماسک به شدت خالیه! ولی در آن زمان اینطور نبود که فیلم ها خیلی ادامه پیدا کنه! و در نهایت یه فیلم سه قسمت ادامه پیدا می کرد!

حرکت جالب دیگه ای که داشت این بود که حتی سیاهی لشکر های فیلم را هم در انتها معرفی کرد! در کل فیلمی هست که قالبیت تکرار بالایی داره و حوصله آدم را سر جاش میاره!

فیلم خودمونی و دوست داشتنی بود! گاوه هم که زنده موند دیگه حرفی توش نیست! خخخ

توصیه می کنم ببینید!

پایان

  • یک سوال: آیا در درون شما شخصی هست که اگر به جای شما بود نوع دیگری رفتار می کرد؟

جلب توجه

شروع جالب و با آهنگی مناسب! و در کل فیلمی هست قابلیت تکرار بالا

موضوع و محتوا

خیلی خوب و قابل تاملی داشت که برای هر کسی ممکنه اتفاق بیافته!

فیلمنامه

جالب و بامزه بودند!

موسیقی

صداها مناسب بود با موسیقی خوب!

صحنه پردازی

یکم برای این دوره زمونه گرافیک ضعیفی داره ولی خیلی هم توی ذوق نمیزنه!

فیلمبرداری

خوب بود احساس خستگی نمی کنید!

شخصیت

شخصیت ها عمیق نیستند و فقط کل ماجرا روی شخصیت چارلی و هنک بود!

بازیگران

واسه خاطر جیم کری فقط این ستاره داده میشه!

کارگردانی

کارگردان خوبی هست! راضی ام ازش

پایان عالی

خیلی خوب و بامزه بود و به دل نشست!

مای ویو

matin

matin

A goal should scare you a little, and excite you A LOT! Joe Vitale اگر نظرات متفاوتی داریم.. به دل نگیرید! نظرات خودتون را بیان کنید. تا فرق موضوعات عمیق، باهر چیز پست، مشخص میشه.

مطالب مرتبط

۶ دیدگاه‌

  1. شایان گفت:

    آقا منم خیلی از این جیم کری خوشم میاد خیلی گرم میکنه فیلمو اصلا نمیفهمی دو ساعته همش داری میخندی

  2. rangarang گفت:

    یه جا نوشته جیم کردی ! 🙂

  3. مهرداد فروتن گفت:

    خیلی خوبه این فیلم کلی خندیدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *